Taekwon-Do Šumná

Sebeobrana pro dívky – seminář na ZŠ Šumná

Blížící se konec školního roku pro většinu dětí ze základních škol probíhá ve znamení výletů, exkurzí a volnější výuky. Výjimkou není ani Základní škola Šumná, která 22. 6. 2023 přijala nabídku šumenských trenérů Taekwon-da Katky a Zdeňka, na uspořádání semináře sebeobrany pro dívky. Dívky z 6. – 8. třídy tak místo tělesné výchovy poznaly náš oddíl Do-San Šumná.

Nejdříve se naučily rozeznat jednotlivá bojová umění, sporty a systémy. Poté poznaly, co to vlastně sebeobrana je a v jakých situacích se může použít. Hlavní náplní naší návštěvy bylo ale to, že i ženy se dokážou ubránit většímu a silnějšímu útočníkovi.

Seminář jsme nemohli začít nijak jinak než naší oblíbenou rozcvičkou, která možná pro některé účastnice byla trošku náročnější, nicméně vše probíhalo se smíchem a vtipkováním. Po rozcvičce už následovala ukázka a praktický nácvik jednotlivých situací, které můžou dívky potkat na diskotékách, při cestě městem nebo klidně i ve škole. Naučily se tak rozpoznat nebezpečnou situaci, komunikovat s útočníkem a ubránit se proti jednoduchým útokům a úchopům ve stoje a na zemi.

Na konci semináře čekalo na dívky malé zpestření. Tréninkový pepřový sprej, který si slečny vyzkoušely na sobě. Pro všechny to byl velice neotřelý zážitek.

Seminář jsme zakončili příslibem další návštěvy a rozloučili se.

Tato návštěva byla pro nás premiérou, jelikož za celou dobu fungování našeho oddílu Do–San Šumná jsme nikdy podobný seminář neuskutečnili. Věříme ale, že nebyl poslední. Na šumenské základní škole se rozhodně uvidíme příští školní rok znovu a moc se těšíme.

Trenéři K+Z