Taekwon-Do Šumná

První soutěž, první medaile a pyšní trenéři

Když se sejde parta nadšenců do tohoto krásného sportu, která zároveň chce namotivovat a povzbudit své nováčky, vzniknou z toho samé skvělé nápady. Krásným příkladem byla tato přátelská soutěž, která se uskutečnila dne 28. 5. 2022 ve znojemské tělocvičně. Z obyčejného nápadu vytvořit nějaký originální, zábavný nebo netradiční trénink, který jsme sdíleli se znojemskými trenérkami, vznikly regionální závody pro nováčky České taekwon – do asociace s názvem Turnaj tří škol.

Za podpory školy So – San Znojmo a Hwa – Rang Jevišovice jsme nakonec dokázali vytvořit opravdu povedenou soutěž na profesionální úrovni. Zúčastnilo se celkem 35 závodníků z řad nováčku ze Šumné, Znojma a Jevišovic. Soutěžilo se ve dvou disciplínách – Tul (technické sestavy) a Matsogi (sportovní boj). Naše škola přijela v nejmenším počtu, avšak i přes velkou konkurenci se nám podařilo urvat pár cenných medailí:

Adéla Svetová – 1. místo Matsogi

Viky Motin – 2. místo Matsogi

Luděk Chmel – 2. místo Matsogi

Daniel Chmel – 3. místo Matsogi

Ladislav Fukal – 3. místo Matsogi

Marie Hochová – 3. místo Tul, 4. místo Matsogi

Všem zúčastněným patří velký dík za ukázkovou reprezentaci naší školy a opravdové odhodlání nevzdávat se a pokračovat, ačkoliv to chvílemi bylo velice těžké. Na této soutěži jsme zjistili, kde jsou naše slabiny a kde je potřeba zapracovat, abychom se příště ukázali silnější a odhodlanější.

Fotky z akce najdete ve fotogalerii.