Taekwon-Do Šumná

Čtyři účastníci, pět medailí

Dne 15. 1. 2023 se trenéři a trenérky spřátelených škol Taekwon-do ITF po loňské úspěšné premiéře opět spojili a zorganizovali Turnaj tří škol 2023. Stejně jako loni, tak i letos se studenti utkali ve dvou disciplínách – Tul (sestavy) a Matsogi (sportovní boj).

Hned po úvodním nástupu 35 závodníků bylo jasné, že konkurence bude pro veliká. Naše škola Do – San Šumná přijela s pouhými čtyřmi účastníky. I přesto jsme však odjížděli s pěti medailemi. Na začátku se předvedla Adéla s Gabčou v sestavách. Pár chybiček však způsobilo prohru ještě před finálním kolem.

Adéla však nastoupila ještě ve sportovním boji a tam podle nás prokázala opravdovou odvahu. Přes početnou konkurenci ve své kategorii dokázala porazit všechny, nejenom starší a zkušenější, ale i váhově a výškově větší, soupeřky a vybojovat cenné zlato. Kromě zlata získala i obrovské uznání všech soutěžících, rozhodčích a trenérů.

V průběhu soutěže měl premiéru v sestavách ještě Jakub Tomány, kterému se podařilo vybojovat druhé místo. Na závěr si ještě Jakub s Luďkem rozdělili medaile v ostře sledovaném gentlemanském souboji spolu se znojemským rivalem a byl konec soutěže.

Výsledky našich závodníků:

Luděk „Řezník“ Chmel – 1. místo Matsogi

Jakub Tomány – 2. místo Tul, 2. místo Matsogi

Gabriela Tomány – 4. místo Tul

Adéla Tvrdá – 3. místo Tul, 1. místo Matsogi

Letošní Turnaj tří škol se opravdu vydařil. Opět se ukázala naše zdravá soutěživost a radost z tohoto bojového umění. Odhalili jsme naše slabiny, na kterých je potřeba zapracovat abychom se příště ukázali lepší a silnější. I tak jsme ale předvedli skvělý výkon, za který svým studentům děkujeme a jako trenéři nemůžeme být pyšnější.

Katka & Zdeněk